Niezmienna tradycyjna receptura od lat 80tych!

W dzisiejszych czasach asortyment wielu firm ulega ciągłym zmianom. Aktualne trendy żywieniowe kształtują propozycję nowych produktów. Jednak wśród naszych Klientów nieustannie ogromną popularnością cieszą się wyroby tradycyjne, które od wielu lat królują w naszej ofercie. Trzy produkty wytwarzane przez Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot w styczniu 2016 roku zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kategorii Produkty mięsne w województwie łódzkim. Tradycyjna receptura wyrobów utrzymywana jest niezmiennie od lat 80tych. Wędliny wyróżnia wyjątkowy smak, charakterystyczny aromat oraz naturalne przyprawy użyte przy produkcji.

Nasze produkty tradycyjne

Salceson Gospodarza

Salceson Gospodarza posiada naturalny skład surowcowy. Dodatek kminku zawierającego olejek lotny kminkowy w połączeniu z czosnkiem i pieprzem daje charakterystyczny aromatyczny smak. Produkt produkowany jest nieprzerwanie od wczesnych lat 80-tych i do dnia dzisiejszego cieszy się dużą popularnością wśród Klientów.

Kaszanka cienka

Kaszanka Cienka od początku powstania receptury przygotowywana jest z naturalnych jelit wieprzowych. Dzięki takim surowcom oraz niezmiennej metodzie produkcji kaszanka cienka posiada niepowtarzalny smak i cieszy się ogromnym uznaniem lokalnej społeczności oraz Klientów w naszych sklepach.

Wędzonka z Beczki

Wędzonka z Beczki to produkt otrzymany z jednolitych mięśni szynki górnej, zrazowej. W zalewie solankowej leżakuje nie mniej niż 6 dni. Sznurowana z liściem laurowym. Wędzona na drewnie olchowym i bukowym. Wędzonka z beczki łączy w sobie niską zawartość tłuszczu i wysoką zawartość białka polędwicy oraz niepowtarzalny smak szynki. Te wszystkie walory sprawiły, że wyrób ten cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Krucha, soczysta z wyraźnym zapachem wędzenia, idealna na każdą okazję.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów tradycyjnych w województwie łódzkim kliknij poniżej.

Wyroby, które zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi posiadają również certyfikat System Gwarantowanej Jakości Żywności QAFP. Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij poniżej!