Pakujemy szkolny tornister, czyli co musi zawierać drugie śniadanie

 

Wszyscy mówią „śniadanie to podstawa”… Ale co z drugim śniadaniem? Ono też jest ważne.

 

Dzieci spędzają w szkole wiele godzin. Wtedy pierwsze śniadanie może nie sprostać zadaniu utrzymania pełnej koncentracji na wszystkich lekcjach. Potrzebuje wsparcia dobrze skomponowanego drugiego śniadania. Kiedy węglowodany spożyte podczas pierwszego posiłku przestają działać, a energia i zapał do nauki słabną to znak, że czas na drugie śniadanie.

Często posyłając dziecko do szkoły nie mamy pełnej kontroli nad tym co i w jakich ilościach w niej zje. Pamiętajmy jednak, że to w dzieciństwie kształtują się nasze nawyki żywieniowe. Zatem to właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za to co nasze dziecko będzie jadło w dorosłym życiu. Zadbajmy o to, by nasza pociecha nie kupowała w drodze do szkoły chipsów, batoników i słodkich napojów. Sami skomponujmy drugie śniadanie tak, by było bardziej atrakcyjne dla Naszego dziecka niż fast-foody i słodycze.

Jeśli zastanawiasz się co spakować dziecku do szkoły, aby dać mu energię do działania, poprawić koncentrację, wprawić w dobry nastrój i zmniejszyć stres, z którym będzie się zmagało w najbliższych godzinach przeczytaj nasze wskazówki:

• Kup pojemnik na 2 śniadanie z wizerunkiem ulubionego bohatera Twojego dziecka. Jeśli spakujesz dziecku sałatkę polaną sosem, pamiętaj, że pojemnik musi być szczelnie zamknięty.
• Pakuj drugie śniadanie z głową, musi być ono proste do spożycia. W przeciwnym razie wróci do domu, a Twoje dziecko wybierze propozycję sklepiku szkolnego.
• Zapobiegaj monotonni, zmieniaj warzywa w kanapkach z wędliną, bądź zaproponuj inną wersję tradycyjnej kanapki