Smaczne i zdrowe grillowanie? To możliwe!

Pierwsze wiosenne promienie słońca zwiastują nadejście sezonu grillowego. To nasz drugi, po piłce nożnej, „sport narodowy”, dlatego każdy, kto staje przed rusztem ze szczypcami do grilla uważa się za mistrza grillowania. Grillowanie na świeżym powietrzu to niepowtarzalna atmosfera, a także świetna zabawa: wesołe przyjęcia, spotkania z bliskimi, unoszący się zapach, a na ruszcie kulinarna rozkosz! Aby mieć pewność, że nasze grillowe specjały są nie tylko smaczne ale i zdrowe, zwracajmy uwagę na skład produktów przeznaczonych do
grillowania.

Unikajmy azotynu sodu!

Azotyn sodu to konserwant hamujący rozwój bakterii Clostridium botulinum potocznie nazywanej jadem kiełbasianym. Stosowany w procesie peklowania sprawia, że mięso zachowuje swój kolor oraz dłuższą trwałość. W wysokich temperaturach z azotynu i białek zawartych w mięsie powstają niekorzystne dla zdrowia, wykazujące właściwości rakotwórcze, nitrozoaminy. Dlatego planując grilla bezpieczniej będzie zrezygnować z produktów peklowanych. W miarę możliwości zwracajmy uwagę na etykiety, czy sól peklująca nie jest wymieniona na nich jako składnik.  

Kiełbasa bez E grill

Tradycyjna kiełbasa – doskonała na grilla. Wyjątkowy smak i wysoka zawartość mięsa wieprzowego. Bez dodatku konserwantów i azotynu sodu. 

IMG_1982PS
Kaszanka pion

Kaszanka Grotowska cienka grill

Wyśmienita kaszanka, która cieszy się ogromnym powodzeniem nie tylko w sezonie grillowym. Wyprodukowana jest zgodnie z certyfikatem Systemu Gwarantowanej Jakości Żywności. Nie zawiera konserwantów, fosforanów, barwników i azotynu sodu. Doskonała w smaku, idealnie przyprawiona!

Kiszka ziemniaczana grill

Wyjątkowy przysmak grillowy. Głównym składnikiem są drobno starte ziemniaki okraszone  skwarkami i cebulką. Kiszka ma charakterystyczny, wyrazisty smak. Cieszy się ogromnym powodzeniem na spotkaniach przy grillu.
Nie zawiera fosforanów, barwników
i azotynu sodu. 

Kiszka na desce
kaszanka z piecarkami 2

Kaszanka z pieczarkami grill

Nowoczesne wydanie naszej tradycyjnej kaszanki. Kaszanka z pieczarkami grill jest przygotowana z kaszy gryczanej, wątroby wieprzowej oraz pieczarek, nie ma dodatku krwi przez co ma jaśniejszy kolor od Kaszanki Grotowskiej cienkiej grill. W toku produkcji nie dodajemy azotynu sodu, barwników i fosforanów. Podgrzewać ją można na grillu, na patelce z cebulką lub w piekarniku. Kaszanka z pieczarkami grill to będzie HIT GRILLOWANIA, warto spróbować  i się przekonać.

Mięsa w marynacie

W naszych sklepach oferowane są mięsa przyprawione w odpowiednich marynatach. Marynaty te przygotowane są z wyselekcjonowanych przypraw dla danego gatunku mięsa np. drobiowego praz wieprzowego. Polecamy szaszłyki drobiowe i wieprzowe, skrzydełka z kurczaka oraz karczek w marynacie. Marynaty do produktów grillowych  nie zawierają azotynu sodu, dzięki temu przyprawione produkty mięsne można bez obaw podgrzewać w wysokich temperaturach. 

YF4A1604

Przysmak grillowy z serem

Delikatne i soczyste mięso wieprzowe z dodatkiem sera żółtego, obsypane przyprawami. Wyjątkowy smak na Twoim ruszcie! Warto spróbować i rozkoszować się wyśmienitym aromatem przysmaków grillowych z serem.

Gdzie kupić nasze produkty?

Posiadamy sieć własnych sklepów specjalistycznych. Delikatesy Mięsne Grot znajdziecie Państwo między innymi w Łodzi i okolicach oraz w Warszawie i Opolu. Zapraszamy do naszych sklepów, które oferują nie tylko doskonałe produkty grillowe, ale także szeroki wybór tradycyjnych wędlin, gotowe dania: pierogi, kluski, krokiety oraz mięsa: wieprzowego, wołowego oraz drobiu od polskich, sprawdzonych hodowców.