Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna

Odnawialne źródła energii to teraźniejszość i przyszłość, dlatego nasza firma postawiła na nowoczesne rozwiązania, pozwalające na czerpanie energii z promieni słonecznych. Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot jako innowacyjne proekologiczne 
przedsiębiorstwo wprowadził pionierskie rozwiązania pozwalające pozyskiwać energię w sposób przyjazny dla środowiska. Tuż za zakładem produkcyjnym została zainstalowana naziemna farma słoneczna o mocy 1,2 MW. 

Firma przyjazna środowisku

Wytworzona energia jest w pełni wykorzystywana przez zakład produkcyjny

Rozwiązania przyjazne środowisku

Najnowocześniejsza naziemna instalacja fotowoltaiczna

Przyzakładowa oczyszczalnia ścieków stosująca nowoczesne rozwiązania technologiczne

Flota pojazdów elektrycznych

Nasze przedsiębiorstwo stawia kolejne kroku ku jeszcze lepszej optymalizacji kosztów floty ze względu na ekonomiczność użytkowania. Aby obniżyć koszty transportu oraz zredukować emisję dwutlenku węgla firma zakupiła pojazdy elektryczne. Dzięki naziemnej instalacji fotowoltaicznej nasze samochody ładowane są energią z odnawialnych źródeł energii. W przyszłości planujemy wymianę całej naszej floty na przyjazne środowisku środki transportu.

 

Apiterapia na terenie naszego zakładu

Nasze przedsiębiorstwo jest znana z niekonwencjonalnych pomysłów i zdrowego podejścia do życia, dlatego na terenie naszej firmy działa Domek Do Apiterapii. Jak wiemy populacja pszczół cały czas spada, a pszczoły to bardzo potrzebni mieszkańcy naszej planety. Dlatego połączyliśmy przyjemne i zdrowe z pożytecznym i postanowiliśmy udostępnić trochę naszego zielonego terenu pszczołom. Dom do apiterapii funkcjonuje kolejny rok, a pszczoły są coraz bardziej aktywne i mają się dobrze. Aby skorzystać z zalet uloterapii wystarczy wejść do środka, zrelaksować się i głęboko oddychać pszczelim powietrzem. Apiterapia wspiera leczenie chorób układu oddechowego, serca czy stawów i przede wszystkim działa uspokajająco.

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot - nowoczesna firma przyjazna środowisku